В понеделник Саратовският окръжен съд отмени присъда от 7,5 години затвор и оправда жена, която убила мъжа си при семеен скандал, съобщава РИА Новости. цитирайки пресслужбата на съда.
Още: Русия ползва севернокорейския HIMARS срещу Украйна. Руски военни се самовзривиха (ВИДЕО)
Още: Поголовно спиране на интернет и телефони: Москва чака Деня на победата (ОБЗОР - ВИДЕО)
На 8 юни Районният съд осъжда Аслим Салимова на 7,5 години затвор с общ режим по обвинение в умишлено нанасяне на тежки телесни повреди на съпруга й, които довеждат до смъртта му. Апелативната инстанция обаче установява, че по време на конфликта, жената е била в състояние на неизбежна отбрана. Съпругът й размахвал нож и отправял закани да я убие. Салимова изтръгнала ножа от ръцете му и му нанася две рани, от които по-късно е починал.
Според материалите на съда съпругът на подсъдимата е болен от рак, но не е лекуван, пушил много и злоупотребявал с алкохол, а в деня на инцидента се прибира отново пиян, държал се агресивно и когато тя казала, че ще пренощува при майка си, възниква скандал. Мъжът препречил вратата, бутнал жената и започнал да я удря, пише БГНЕС.
Според пресслужбата, след всичко това жената се е върнала към домакинска работа, но съпругът й продължил да проявява агресия. Жената помолила да я остави на мира, но той отговаряйки, че ще има мира само на другия свят, грабнал нож и го опрял до гърлото и гърдите на съпругата си, твърдейки, че ще я заколи. Едва тогава подсъдимата извадила ножа от ръката му и нанесла два удара, след което той псувайки, влязъл в хола, докато тя и децата се скрили в стаята. Едва сутринта тя намерила мъжа си мъртъв и сама се обадила в полицията.
Още: Да направят руснаците щастливи: Мотивите на българите, признати за виновни за шпионаж в Лондон
Още: Затворниците в украинската армия: Официални данни колко точно са