Великобритания работи с няколко европейски правителства за налагането на мерки за ограничаване на социалните помощи и облаги, за които имигрантите могат да претендират, когато се местят от една страна от ЕС в друга, предаде BBC.
Още: Опоненти на Путин: 10 000 руски и украински затворници да излязат на свобода при мир с Украйна
Още: Принц Уилям показа истинската си същност след невинна грешка на едно дете
Министърът по социалните въпроси на Великобритания Иън Дънкън Смит заяви пред Sunday Times, че Обединеното кралство не е единствената държава, която се тревожи за имиграцията и „социалния туризъм”.
По думите му британското правителство работи с Италия, Германия, Холандия и Финландия, за да приложи натиск за промяна на законите на ЕС.
Неотдавна Великобритания обяви тримесечна забрана за получаване на социални помощи за новите имигранти от ЕС.
Още: Новият председател на ЕС иска да ограничи правото на глас на Унгария в ЕС
Още: Нов бомбен атентат: Жертва изглежда е доскорошният руски кмет на Луганск (ВИДЕО)
Причина за този ход бе падането на ограниченията за българите и румънците на пазара на труда на Острова след началото на тази година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Кавказ става горещо: Азербайджан гледа към Турция за помощ срещу Русия, Армения също е в играта
Още: Анализ: Румъния е ахилесова пета на НАТО при война с Русия - конкретната причина е видима
В същото време Брюксел увеличи съпротивата си срещу британските опити за обуздаване на българската и румънската имиграция в ЕС, пише британският в. The Guardian. Същевременно, лидери от Европейския парламент обявиха, че правилата за свободно движение категорично не подлежат на обсъждане, и дадоха да се разбере, че опитите те да бъдат променени, ще бъдат блокирани.
В последния си отговор на призивите на британски политици за пренаписване на един от основополагащите принципи на ЕС, председателят на Еврокомисията Мартин Шулц заяви, че той приема „много сериозно” тези искания, но няма никакъв шанс парламентът да преразгледа правилата за свободно движение в рамките на 28-членния блок.