Телевизионният дебат между двамата кандидати за наследник на Борис Джонсън на поста министър-председател на Обединеното кралство беше внезапно прекъснат, след като водещата припадна на живо в ефир.
Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?
Още: От 3 години спя в Кремъл: Путин показа къде се крие (ВИДЕО)
Дебатът, организиран съвместно от притежаваната от Рупърт Мърдок компания TalkTV и неговия вестник "Сън", беше прекратен малко след средата на предаването, след като в студиото се чу силен трясък.
Министърът на външните работи на Обединеното кралство Лиз Тръс, фаворит за лидерския пост, отговаряше пред камерата на въпрос за руския президент Владимир Путин и изглеждаше видимо шокирана. Вижда се как тя изрича "о, Боже мой", а след това се втурва от подиума към звука от трясъка. След това каналът прекъсна.
Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)
Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?
Говорител на TalkTV потвърди, че водещата Кейт Маккан е припаднала.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович
"Кейт Маккан припадна в ефир тази вечер и въпреки че е добре, лекарският съвет беше да не продължаваме дебата. Извиняваме се на нашите зрители и слушатели", се казва в изявлението на канала.
Маккан, бивша водеща на Sky News, беше наета от TalkTV за първи политически редактор, когато каналът стартира по-рано тази година.
Нейният срив беше вторият медицински инцидент, който сполетя канала във вторник. Планираният й съводещ, Хари Коул, политически редактор на "Сън", трябваше да се оттегли от дебата по-рано във вторник, след като даде положителен резултат за COVID-19, оставяйки Маккан да води едночасовото предаване, пише БГНЕС.
Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март
Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
ОЩЕ: Кой ще наследи Борис Джонсън (СНИМКИ)