Военният "ястреб" Медведев призова за отмъщение срещу Запада

24 февруари 2024, 13:00 часа 8705 прочитания 0 коментара

Бившият руски президент Дмитрий Медведев, водещ „ястреб“ на офанзивата в Украйна, обяви, че Москва ще търси "отмъщение" заради масираните западни санкции.

Още: "На война като на война": Щом си кандидат на Путин, ставаш губернатор (ВИДЕО)

Още: Генералният щаб на Украйна обяви колко струва един ден война срещу Русия

Ден по-рано САЩ разкриха нови санкции в навечерието на втората годишнина от кампанията на Москва в Украйна и след смъртта в затвора на опозиционния лидер Алексей Навални. Последните санкции обхващат 500 цели, включително системата за кредитни карти „Мир“, създадена от Русия, за да избегне зависимостта от базирани в САЩ мрежи и ключови бизнеси. „Причината (зад санкциите) е ясна: колкото по-зле е за руските граждани, толкова по-добре е за западния свят. Ние всички просто трябва да помним това и да им отмъщаваме, когато е възможно. Те са наши врагове“, написа Медведев в социалните мрежи, предава БГНЕС, цитирайки АФП.

Той призова руснаците да „създадат затруднения в икономиката на (Запада) и да подклаждат общественото недоволство към некомпетентната политика на западните власти“. Той изтъкна също, че Русия трябва да "извършва други дейности на тяхна територия, които не могат да бъдат обсъждани публично", без да дава подробности. Месеци наред Кремъл убеждаваше руснаците, че икономическите санкции имат за цел да навредят на обикновените граждани.

Още: Говорител на ЕК каза на Медведев да отива на психиатър (ВИДЕО)

Още: Зеленски: Най-ефективните санкции са пожарите в руските нефтопреработвателни заводи, терминали и депа (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.09.25 - Провали ли се НАТО в първия тест срещу Русия?

Президентството на Медведев през 2008-2012 г. се характеризираше със затопляне на отношенията със Запада.

Откакто Путин изпрати войски в Украйна през февруари 2022 г., Медведев редовно публикува яростни антизападни изявления в социалните медии. 

Още: Полският президент даде зелена светлина за разполагане на войски на НАТО в страната

Още: Военният министър: Нашите МиГ-29 са подготвени да въздействат срещу руски дронове

Медведев за руски пилот: За псето - кучешка смърт. Путин лети на ядрен бомбардировач (ВИДЕО)

Медведев потвърди, че Путин иска да унищожи Украйна (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Георги Петров
Георги Петров Отговорен редактор
Новините днес