Руски военен съд задържа за измама в особено големи размери полковник Артьом Городилов – командир на 83-та отделна гвардейска въздушно-десантна бригада.
Още: Украйна атакува ключов руски нефтопровод в Брянска област (ВИДЕО)
Още: Опасно: Над една трета от трамвайните линии в Букурещ са по-стари от 40 години
Городилов не призна вината си и ще настоява за оправдателна присъда.
Военният съд на 235-и гарнизон изпрати офицера в център за предварително задържане до 19 август. Очаква се защитата да обжалва днешното решение на съда, тъй като по време на заседанието те поискаха да се избере превантивна мярка за клиента им под формата на домашен арест.
Още: Руски съд арестува задочно бивш премиер и министри на Украйна (СНИМКИ)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 13.08.25 - Зеленски категорично отхвърли изтегляне от Донбас
Още: На Виктор Орбан ли е: Заснеха с дрон имение за милиони евро, изградено върху земя на баща му (ВИДЕО)
Городилов е обвинен в измама в размер на най-малко 1 млн. рубли. Той е заплашен от до 10 години затвор. Изслушването във военния съд се проведе при закрити врати от медиите и обществеността по искане на следствието.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради пожарите: Гърция поиска помощ от Европа
Още: Тайната на гръцките котки: Местни шампиони по оцеляване