Войната в Украйна ще свърши, когато върнем всичко свое - своите хора и територии. Това каза президентът на страната Володимир Зеленски по време на онлайн чат със студенти от водещи френски университети.
Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович
Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)
„Войната ще приключи за украинския народ само когато върнем това, което е наше. Казвам откровено: не ни трябва твърде много... Ние искаме да върнем мира в нашата държава, на нашата земя. Русия една по една отне и окупира всичките ни права: правото на нашата земя, правото на избор, дори правото ни на живот", каза още Зеленски.
Следете в реално време ситуацията в Украйна тук.
Зеленски допълни, че всички преговори с Русия оттук нататък ще се водят само след като Русия разбере погрешността и катастрофалния характер на своите решения и ще бъде готова да понесе наказание за престъпленията, извършени в Украйна.
Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март
Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Президентът подчерта, че с всеки нов град, в който биват откривани тела на измъчвани невинни граждани, и умишлено съсипани жилищни сгради, както в Буча - например в Ирпен и Мариупол, желанието на Киев за преговори намалява. Във всеки случай преговорите, подчерта Зеленски, трябва да се водят чрез диалог, а не чрез ултиматуми.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Русия коментира споразумението между САЩ и Украйна за редките минерали