Арсенал и Сити с победи в Англия след издънките през седмицата

10719

Арсенал победи Съндърланд с 4:1 на "Емиратс" и по този начин се доближи отново на точка зад лидера във временното класиране Челси. Два гола за успеха на "артилеристите" отбеляза Оливие Жиру. Той бе точен в 5-ата и 31-ата минути. Малко преди края на първата част Росицки направи двойно с Жиру, след което стреля покрай Маноне и покачи на класическото 3:0. Лоран Косиелни покачи на 4:0 в 57-ата минута, а Джакерини вкара почетното попадение за своя тим с удар от границата на наказателното поле.

В същото време Манчестър Сити стигна до минимална победа с 1:0 над Стоук. Единственото попадение в този двубой бе дело на Яя Туре в 70-ата минута. Насри намери Коларов, който центрира в наказателното поле и африканецът засече топката от 6 метра и я прати във вратата на Бегович. Възстановилият се от контузия Стеван Йоветич отново получи травма и бе принудително заменен минути, след като влезе на терена като резерва.След този мач "гражданите" събраха 57 точки, като са на 3-ото място в класирането.