Бразилия не успя да победи Швейцария на старта на Световното първенство

5269
Снимка: Guliver/GettyImages

И големият фаворит на Световното първенство по футбол 2018 - Бразилия не успя да победи на старта. Петкратните световни шампиони завършиха 1:1 с тима на Швейцария.

Филипе Коутиньо откри резултата през първото полувреме с много красив гол, но през втората част Цубер изравни. По този начин на първо място в групата е отборът на Сърбия, който по-рано днес победи Коста Рика.

Мексико постави световния шампион на колене

Действащият световен шампион Германия стартира със загуба защита на титлата. Възпитаниците на Йоахим Льов загубиха с 0:1 от Мексико в ...

ПРЕДИ МАЧА

За последно Бразилия губи първия си мач на Мондиал през далечната 1934 година, когато на шампионата в Италия губи от Испания с 1:3. "Селесао" е единственият отбор, който не е пропуснал нито едно световно първенство. 2. Швейцария играе на четвърто поредно Световно. През 2006 и 2014 г. те се класираха на осминафиналите, през 2010 г. заеха трето място в групата си. Най-голямото им достижение на Мондиали е през 1954 г., когато на четвъртфиналите губи от Австрия с 5:7.

Бразилия е в серия от 11 мача без загуба. За последно отборът на Тите загуби от Аржентина преди около година. В последните си 5 мача "Селесао" не са допуснали нито един гол, спечели 4 пъти и веднъж записа равенство - с Англия. Големият въпрос около "селесао" е дали Неймар ще започне като титуляр, след като вчера Тите заяви, че не е готов на 100%. В другия лагер селекционерът Владимир Петкович разполага с доста приличен състав с играчи, които се подвизават в отбори от големите европейски първенства. Големите звезди в тима са Джердан Шакири, Стефан Лихтщайнер, Гранит Джака и Валон Бехрами, които ще трябва да поведат тима напред.