Дузпи решиха първия 1/8-финал на Евро 2016!

1926

Полша елиминира Швейцария след изпълнение на дузпи и за първи път в историята си се класира на четвъртфинал на Европейско първенство по футбол. "Дружина полска" никога досега в историята си не бе участвала в рулетки на 11-метрови удари на голям турнир, но се облагодетелства от единствения пропуск от десетте изпълнения, дело на Гранит Джака.

В редовното време и продълженията вълнуващият сблъсък завърши 1:1, след като Якуб Блашчиковски даде аванс на поляците след половин час игра, а в 82-ата минута Джердан Шакири с извънземен удар от задна ножица възстанови равенството.

Полша нанесе трета загуба на Украйна на Евро 2016 и е на 1/8 финал

Полша постигна пестелива победа над тима на Украйна с 1:0 и завърши на второ място в група C на Евро 2016. Поляците имат раве...

Като цяло, Швейцария имаше повече положения в мача, но ги пропиля и накрая трябваше да се примири с изключително драматичното поражение.