Меси изпусна дузпа срещу Реал, но Мбапе измъкна ПСЖ в Шампионска лига

2968

Френският гранд Пари Сен Жермен победи испанския колос Реал Мадрид с 1:0 като домакин в първи мач от 1/8-финалите на Шампионска лига. 13-кратният носител на трофея оцеля на "Парк де Пренс" до 94-ата минута, но звездата на френския футбол Килиан Мбапе попари "белия балет" преди реванша на "Сантяго Бернабеу".

Почти през целия двубой ПСЖ доминираше над Реал Мадрид, но топката така и не влизаше в мрежата на Тибо Куртоа, който изигра страхотен мач за "лос бланкос". Белгийският страж отрази куп ситуации за гол, като най-често заплахите идваха от най-добрия футболист на терена за другия отбор - Мбапе.

Килиан, който е спряган за трансфер в Реал през лятото, направи много силен мач и бе най-активен в предни позиции - за сметка на 7-кратния носител на "Златната топка" Лионел Меси, който бе едва забележим на терена. След час игра Мбапе изработи дузпа за ПСЖ, но отстъпи изпълнението на Меси, който изпусна от бялата точка.

В последната минута на добавеното продължение на мача Килиан Мбапе изригна с фантастичен гол. Французинът премина през двама играчи на Реал в наказателното поле, за да излезе сам срещу Куртоа и да се разпише. По този начин ПСЖ взе ценен аванс от един гол преди реванша в Мадрид на 9 март.

СНИМКИ, ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ от спектакъла ПСЖ - Реал Мадрид в Шампионска лига ще намерите в SPORTLIVE.BG!