Меси взе решение за бъдещето си във футбола

02 март 2023, 14:33 часа 3190 прочитания 0 коментара

Суперзвездата на Пари Сен Жермен Лионел Меси взе решение, свързано с бъдещето му във фубола. Аржентинецът иска да продължи кариерата си в Европа и няма да разглежда оферти от САЩ и Саудитска Арабия, съобщава испанското издание Diario Sport.

Още: Специалния ще има тежко гостуване... у дома! Фенербахче не успя да пробие 10 от Бенфика в Шампионска лига

Още: Галатасарай готви пореден звезден трансфер! Голямата звезда на "Джим Бом" съдейства за сделката

Както е известно, интерес към звездата на ПСЖ проявяват отборите на Интер Маями и Ал Хилал. Меси обаче не желае да напуска Стария континент, тъй като иска да продължи да се състезава на най-високо ниво поне още един сезон.

Лионел Меси

Сега остава една въпросителна пред аржентинеца - дали да остане в настоящия си клуб ПСЖ, или пък да погледне към бившия си отбор Барселона, който също проявява интерес към него. Меси има договор на "Парк де Пренс" до лятото, като все още не го е подновил.

Още: Изненада: Гранд от Серия А се отказа от цел №1 и набеляза "аспирин" за лек на проблемите в атака

Още: Футболист на Ювентус се завръща в английската Висшата лига срещу 30 милиона евро

ОЩЕ: Шави: Вратите за Меси в Барса винаги са отворени

Лионел Меси и Жоан Лапорта

Бащата на Меси вече проведе разговори с президента на Барселона Жоан Лапорта за потенциалното негово завръщане. При всички положения аржентинецът ще трябва да направи компромис със заплатата си, ако иска да се завърне на "Камп Ноу", където финансовата ситуация е значително по-лоша от тази в ПСЖ.

Още: Манчестър Юнайтед вади 80 млн. евро за халф на Реал Мадрид, който ще се впише идеално в схемата на Аморим

Още: Национал на Франция, изиграл над 200 мача за ПСЖ, се сби със съотборник и бе изключен от отбора си

Междувременно стана ясно, че Меси е получил нова оферта от Саудитска Арабия, но значително по-ниска от тази на Кристиано Роналдо.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес