Милан стартира контролите с разгром, американец блести за „росонерите“

1524

Милан стартира контролите от предсезонната си подготовка с разгромна победа със 7:0 над четвъртодивизионния Лумедзане. Неофициален дебют за „росонерите“ направи привлеченият от Челси Кристиан Пулишич. Американецът изигра много силен мач и се отчете с две асистенции за новия си клуб.

Милан не остави шансове на съперника

Милан стартира ударно срещата и поведе още в петата минута, когато Пулишич намери отлично Томазо Побега, който с плътен удар се разписа за 1:0. Малко след изминаването на четвърт час игра „росонерите“ реализираха второ попадение, което отново падна след комбинация между новото попълнение на тима Пулишич и Побега. Само 60 секунди по-късно Жуниор Месиас направи преднината на Милан класическа, преди Лоренцо Коломбо да вкара за 4:0 в 20-ата минута на мача.

"Росонерите" имат още три контроли

В началото на второто полувреме Лука Ромеро асистира на Коломбо, който вкара петия гол за Милан. Десетина минути преди края пък аржентинецът реализира първото си попадение с „червено-черния“ екип. Той се разписа след точно изпълнена дузпа. Две минути по-късно Кевин Джероли оформи крайното 7:0 за Милан. До края на подготовката си италианският гранд ще срещне Реал Мадрид, Ювентус и Барселона.

ОЩЕ: Милан взима бивш нападател на Ювентус.