Първи по-строги мерки заради COVID-19: Без гостуващи привърженици по стадионите

12 август 2021, 07:26 часа • 2460 | прочитания

Гостуващите привърженици няма да бъдат допускани до стадионите по време на международните мачове в Европа през месец септември заради повишаването на бройката на заразените с коронавирус, съобщиха ФИФА и УЕФА. Очаква се европейските отбори да изиграят до най-много три квалификационни двубоя за Мондиал 2022 през идния месец, предава БНР.

Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"

Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия

ФИФА и УЕФА уведомиха с писмо националните футболни федерации за решението си. То се отнася за всички мачове през септември, като ще има ново преразглеждане на ситуацията за двубоите през октомври и ноември.

Световният шампион Франция пътува до Украйна на 4 септември, докато победителят от европейското Италия се изправят срещу Швейцария в Базел ден по-късно. Англия има мачове като гост срещу Полша на 2 септември и Унгария на 8 септември.

 

Още: "Изглеждаше, че никой не може да надмине Меси и Роналдо, но се появи Ламин Ямал"

Още: Разочарование и за Роналдо, и за Меси - останаха без Шампионска лига в Азия и Америка

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес