Млада надежда на България с бронз от силен международен турнир по плуване

2710
Снимка: Българска федерация плувни спортове

Катрин Радичева спечели бронзов медал в плуването на 200 м. бруст от международния турнир за юноши и девойки Mediterranean Swimming Cup в Лариса, Гърция. Радичева направи силно плуване и финишира за 2:36.43 минути.

В спора за място на почетната стълбичка българската състезателка изпревари с 20 стотни италианката Федерика Пиани. Победителка в надпреварата стана друга представителка на Италия Катерин Капоралети. Тя финишира за 2:34.20 мин. Втора се нареди гъркинята Арети Зарбути, която изостана със 74 стотни.

За Катрин Радичева това е ново най-добро лично постижение, като тя подобри предишния си най-силен резултат на 200 м. с повече от секунда.

Дейвид Найденов направи най-добро лично постижение в плуването на 200 м. свободен стил. Найденов финишира за 1:55.06 мин., което му отреди шесто място в крайното класиране на дисциплината. Победител стана Мете Бойлу Ахмет (Турция) с време 1:52.36.

Дейвид Найденов ще участва и в състезанието на 1500 м. свободен стил. На 200 м. свободен стил при девойките Симона Иванова финишира на осма позиция с време 2:09.64 мин. Българката се движеше четвърта до средата на дистанцията.

Силни последни 50 метра осигуриха успеха на италианката Ирене Либертучи, която завърши за 2:05.49 минута.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате