Sofia Karting Ring организира първия спринтов шампионат по картинг

16799

Голямата награда: пилотиране на Formula Renault 2000 на „Серес“

Sofia Karting Ring организира първия спринтов шампионат по картинг, част от Sodi World Series (SWS). Най-голяма закрита картинг писта предоставя възможност на всеки, който желае, да се включи в голямото предизвикателство: да премери сили с други пилоти и да изживее високоскоростни емоции.

Състезанието ще се състои от 9 кръга. В първите 8 от тях, целта на всеки един състезател е да събере минимум 42 точки, за да се класира за последния кръг - т.нар. „Голям Финал”, където победителят печели голямата награда, а именно пилотиране на Формула Рено 2000 на пистата „Серес“. Наградата за втория и третия, класирали се в шампионата, е тестов ден със състезателен картинг - KZ – 125 куб.см. – 48 к.с. на пистата в Кюстендил!

Участие в шампионата може да вземе всеки пилот над 16-годишна възраст, който не е лицензиран в Българска федерация по картинг спорт.