ДПС ще бъдат безкомпромисни срещу руското влияние в енергетиката. Това стана ясно от думите на народния представител от ДПС Йордан Цонев по време на брифинг в парламента.
Още: "Да не говорят с недомлъвки": Петков и Василев за напусналите кметове от "Продължаваме промяната"
Още: Деница Сачева стана вицепрецидент на ПАСЕ
ОЩЕ: ДПС са внесли закон срещу износа на нефтетни продукти от Русия (ВИДЕО)
Той коментира законопроектът, който ДПС са внесли за забрана за износ на петролни продукти, преработени в рафинерията "Лукойл". "Вчера енергийна комисия прие този законопроект. У нас продължава да ни учудва фактът, че част от организациите и хората, които стоят в българската дълбока държава, продължават да защитават позицията, че петролното ембарго от 5 декември, не обхваща това. Затова вчера готовирхме за мимикрията на този кръг под маска на защитата на евроатлантическите ценности", каза още Цонев.
Депутатът от ДПС обърна внимание, че геополитическият избор на България изисква страната да бъде ясен, предвидим и много твърд съюзник в съюзите, в които членува. "Трябва да се движим по дневния ред на нашите партньори от НАТО и ЕС. Дневният ред е да бъде ограничавано енергийното влияние на Русия и да бъдат ограничавани възможностите за печалба от техните продукти, с които най-вероятно се финансира войната в Украйна. Нашето становище и ако трябва всяка седмица ще ви напомняме за това, че нашата битка ще бъде много ясна, много открита и безкомпромисна", посочи Цонев.
Още: Радев обвърза еврозоната с войната в Иран: "България да не бъде въвлечена в конфликтите"
Още: България зае страната на САЩ и е против Русия за иранската ядрена програма