Президентът Румен Радев ще връчи втория мандат на 22 юли (понеделник) в 11:00 часа, съобщиха от "Дондуков" 2.
Още: Бивш шеф на НСБОП: Реформата в спецслужбите е заради отказа на президента да назначи шеф на ДАНС
Още: Управляващите бързат: Парламентът отнема правомощията на Радев за шефовете на службите
Мандатът за съставяне на правителство ще бъде връчен на кандидата за министър-председател, посочен от втората по численост парламентарна група в 50-ото Народно събрание – тази на „Продължаваме Промяната-Демократична България“.
Вчера от ПП-ДБ обявиха, че ще върнат втория мандат неизпълнен. Причината е, че нямат подкрепа за подхода, който предложиха - първо антикорупционните закони, след това разговори за правителство. ОЩЕ: ПП-ДБ връща неизпълнен втория мандат
В понеделник от ПП-ДБ поиска от президента Румен Радев да забави връчването на втория проучвателен мандат за съставяне на правителство. Причината бе желанието на коалицията да предложи пакет от антикорупционни мерки в парламента.
Още: БСП: Нека ПП-ДБ и цялата опозиция не продължават с евтините спектакли (ВИДЕО)
Още: Пеевски след гласуването по вота на недоверие: България няма да бъде соросоидна територия (ВИДЕО)