"Датата 4 април е добра дата за нас, "Демократична България" щеше да е готова и за 28 март. Ние сме във висока степен на готовност за явяване на тези избори, на които искаме да представим програма, с която да очертаем алтернативата на сегашния модел на управление." Това заяви съпредседателят на Демократична България Христо Иванов, след като държавният глава днес подписа указ за провеждане на парламентарния вот на 4 април.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Христо Иванов посочи, че в обръщението към народа днес президентът Румен Радев изброи голяма част от направените от "Демократична България" предложения във връзка с изборния процес, за които има и законодателни инициативи. Преди дни обединението предложи законови промени, така че да бъде въведено видеонаблюдение и стрийминг на единна платформа на броенето на бюлетините и съставянето на протоколите от секционните избирателни комисии.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Предложи и актуализиран вариант за въвеждане на пощенско гласуване - законопроект, който формацията веднъж вече внесе в Народното събрание още през 2018 г. и който нито един депутат тогава не припозна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
"Всеки, който днес твърди, че нямало време гласуването по пощата да бъде въведено, което да реши проблема както на съгражданите ни, които могат да бъдат поставени под карантина или на българите в чужбина, трябва да обясни защо не са разгледани законопроектите ни. Те трябва да обяснят защо 2 години бездействаха", заяви Иванов.
"Въвеждането на видеонаблюдение в секциите е изключително важна мярка, за да се избегне проблемът с манипулиране на протоколите от избирателните секции. Нашата платформа "Ти броиш" е подготвена да стане, така да се каже, онлайн хъб, на който всичките тези излъчвания да могат да се виждат и да има централизирано наблюдение на изборите. Това нещо е технологично възможно, има законопроект, има платформа, единственият въпрос е да има воля в парламента то да бъде прието", каза Иванов.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски