Радев за евентуални избори: Август не е подходящо време, както и до средата на септември

04 юли 2024, 19:56 часа • 1835 | прочитания

Президентът Румен Радев смята, че август месец не е най-добрият за предизборна кампания, както и избори във времето до средата на септември. 

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"Вероятността да няма редовно правителство расте с всеки изминал ден. Затова аз съм длъжен вече да се съобразявам не само с връчването на мандатите, ами и с евентуални предсрочни избори, които трябва да се проведат в определен конституционен срок", заяви държавният глава пред журналисти.

Още: "Изисква се и адекватност": Румен Радев с оценка за провала на мандата на ГЕРБ

"Не приемам правителството да превръща България в безсрочен донор на Украйна", каза още той.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Президентът отказал да отиде на срещата на върха на НАТО във Вашингтон, защото никога не е заставал зад "неадекватни и безгръбначни позиции".

"Искам ясно да заявя, че едва ли има някой, който повече от мен да е настоявал и работил за моддернизацията на българската армия. Българското правителство дължи обяснение не само на народните представители, а на всички български граждани за това какви ангажименти поема от тяхно име за войната в Украйна", каза още Радев.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес