Култура и земеделие – това са темите, по които влизащият в Европейския парламент режисьор Андрей Слабаков ще работи, по собствените му думи.
Още: Президентските избори могат да легитимират модела ГЕРБ-ДПС: Първан Симеонов с анализ за "Дондуков" 2
Още: "Да си пази партията": Терзиев отговори на Бойко Борисов за "отбора-мечта"
Слабаков посочи като свой приоритет субсидиите в земеделието, като наблегна на пчеларския сектор. Годишно един български пчелар взема по 4 лева субсидия, френските са 40-50 евро, ако не се лъжа, каза той. А относно културата Слабаков посочи, че има за правене много неща и може например България като концепция да защити общото културно-историческо наследство на европейските държави. И подчерта пред Нова телевизия, че ще търси експерти, които да му помагат.
На въпрос дали вотът за него е бил протестен, режисьорът зае позиция, че не е така и хората му вярват.
Аз съм изключително отговорен и невероятно организиран човек – така Слабаков коментира кога за него е станало сериозно предизвикателството да стане евродепутат, като уточни, че от самото начало се е целел в място в Европейския парламент.
Още: Васил Терзиев не изключва негов бивш заместник да отиде при президента
"Идеята, че някой непременно трябва да си облече костюмче, като отива в ЕП, е израз на слугинска психика", заяви Слабаков. "Аз съм достатъчно образован и мисля, че ще се оправя с такива неща", добави той относно подготовката си за бюрократичните механизми на работа в Европейския парламент. Същевременно Слабаков посочи за закон предложената от Красимир Каракачанов стратегия за ромска интеграция и каза, че това ще работи в полза на циганите. "Много хора искат циганите да са тъпи, прости и лесно да ги управляваме по избори", е мнението на Слабаков.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като му дойде времето": Радев с първи коментар за президентските избори през 2026 г.
"Италиански говоря перфектно, със Салвини вероятно ще си стиснем ръцете", завърши Слабаков.