"На тези, които продължават да твърдят, че през април сме заявили "безусловна" подкрепа за кабинет на ИТН, искам да припомня, че с решение на Националния съвет на #БСП поставихме следната рамка (съкращавам текста):
Още: "За петимата премиери и многото господари": Божанов каза ще подкрепи ли ПП-ДБ шести вот на недоверие
Още: "Не мога да проследя всички емоционални изблици": Йотова за напрежение между Радев и Борисов
"БСП може да даде подкрепа за правителство на ИТН, без да участва в него, след консултации и при следните условия:
- бързи действия в здравеопазването за овладяване на пандемията и мерки срещу нейните социални и икономически последици;
- борба с корупцията;
Още: "ПП е по-жива отвсякога": Асен Василев се закани на държавата с главно "Д"
Още: Нови фронтовaци и нов тил: Кирил Петков иска ПП да стане опасна за мафията
- съдебна система, независими медии, възстановяване на парламентаризма;
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Омраза и пак омраза": Борисов отвърна на Радев и каза къде са парите за "Хемус" (ВИДЕО)
Още: Божидар Божанов: Натрупаното обществено недоволство може да прерасне в масови протести
- ревизия на бюджета, на кредитните задължения, на европейските ресурси и управлението на оперативните програми, състоянието на инвестиционните проекти в инфраструктурата, енергетиката, отбраната;
- прозрачност при новите оперативни програми и нов преработен Национален план за възстановяване и устойчивост;
- промени в изборното законодателство, вкл. за рязко ограничаване на купения и корпоративен вот;
Още: България и скандален американски лобист: Нямаме договор, но САЩ ни казват да търсим правна помощ
Още: Рекламира ли БДЖ партия "Възраждане"? Министърът на транспорта с позиция
- приемане на най-важните законодателни инициативи на БСП.
Ако ИТН осъществи действия, които противоречат на основни политически ориентири и на предизборни ангажименти на БСП, подкрепата ще бъде оттеглена", припомня представителят на левицата Кристиян Вигенин във Фейсбук.
"Работим по всички европейски демократични стандарти - открито и принципно. Готови сме да актуализираме тази рамка, защото ситуацията е различна и трябва да бъдем по-конкретни в условията и в очакванията си. Насреща е мъгла.
Отбелязвам, че първите заявления на ИТН за приватизация на ББР и концесиониране на магистрали влизат в пряко противоречие с последното изречение от решенията ни от 17.04. Компромисите имат граница."