Конституцията трябва да остане непроменена и да бъде запазена като стожер. За това настоя на пресконференция в БТА инж. Николай Дренчев - организационен секретар на "Възраждане".
Още: Танер Али: Възможно е Ахмед Доган да оглави новата партия
Още: "На върха на пирамидата стои Пеевски": Депутатите 7 часа дебатираха вота на недоверие
Той заяви, че от "Възраждане" се противопоставят на едни систематично и коварно провеждани политики не само от правителството, но и от НПО-та, които са маскирани като граждански организации, но имат за цел провеждането на антидетски и антисемейни политики.
Тъй като те (НПО-ата - бел.ред.) са изключително богати и тяхното създаване е започнало с пари и ноу-хау отвън, в момента те имат възможности да създават дори законодателство и постигнаха своя голям шлем - Закона за социалните услуги, който във всеки момент може да започне да работи на пълни обороти, предупреди Дренчев.
По негови думи именно Конституцията ни брани от "безумията" на законотворците, които в условията на абсолютно ниско обществено доверие правят по негови думи всякакви "измишльотини" в нашето законодателство.
Още: Белобрадова връчи пътен знак на вътрешния министър в парламента (ВИДЕО)
Още: Вицепремиер ще ръководи Националния борд по водите
По тази причина той призова гражданите да се присъединят към планирания митинг в защита на Конституцията на 1 ноември от 17.00 часа пред Паметника на Цар Освободител.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Спомени от 2013 г. и Пеевски: Управляващите взимат ДАНС от президента
Още: Радев отказал да назначи Деньо Денев за председател на ДАНС
Конституцията е това, което последно ни пази от безумията на управляващия режим, който, за да запази корумпираното си управление, е готов да продаде националния суверенитет, подчерта Дренчев и настоя да не се допуска Основният закон да бъде прекрояван от некомпетентното управление на ГЕРБ и Обединените патриоти.
От своя страна адвокат Виктор Костов от родителското движение посочи, че НПО-ата са група от хора, придобили експертност да получават грантове, с които да прокарват идеологията, на която са се съгласили с техните спонсори. Когато използваш тези грантове, за да заглушаваш опонентите си да имат различно мнение, тогава тази група от НПО-та става тиранична метастаза в демократичното общество, категоричен бе той.
Адвокатът посочи, че срещу родителското движение са извършени атаки чрез злоумишлено използване на правото на жалба до различни институции.
Още: "Да е благодарен, че доведох Папергер": Радев отговори на Борисов за "Райнметал"
Още: По-добре за бюджета е кабинетът да падне: Асен Василев обвини ГЕРБ в рекорден дефицит (ВИДЕО)
На пресконференцията бяха представени няколко от тези атаки. Една от тях е спрямо на най-голямата фейсбук група "Децата на България", срещу която е бил направен опит за виртуално похищение.
Ограничения в социалната мрежа са били наложени и на групата "Да запазим българското семейство".
Друга социално ангажирана група - Включете се в борбата против трафика на деца", пък е била деактивирана след апел на Георги Богданов от Националната мрежа за децата заради "конспиративни теории на крайнодесни религиозни членове".