РИОСВ прикани кметовете в Русенско да почват да чистят речните корита

23 февруари 2017, 11:58 часа • 1472 | прочитания

Общо 22 кметове в област Русе трябва да организират почистване на речни корита и общински пътища. Това стана ясно от информация на РИОСВ-Русе, след като институцията изпрати писмо с предписания до всеки кмет да изпълни задълженията си.

Още: Кметът на Русе откри барелеф на Йосиф Вондрак

Още: Пъзели, магическо шоу, роботика и много игри за най-малките русенци на 6 май

В срок до 17 март кметовете следва да организират почистване коритата, минаващи през населените места и прилежащите територии от наноси и отпадъци, с оглед превенцията от наводнения. До 31 март трябва да се почисти и общинската пътна мрежа.

След изтичане на сроковете на дадените предписания ще бъдат извършени контролни проверки по места. Кметовете носят персонална административна отговорност в случаите на неизпълнението им, за което законът предвижда глоба от 2000 до 20 000 лв.

През 2016 г. за чистота на речните корита и общински пътища са проверени 152 населени места в 22 общини от контролираната територия и са санкционирани кметовете на 3 общини. РИОСВ констатира, че има тенденция за изпълнение на дадените предписания от страна на общинските ръководства в поставените срокове и с необходимото качество.

Още: Кметът на Русе и екоминистърът подписаха договор за зелени мерки за по-чист въздух

Още: Кметът на Русе откри Републиканския турнир по полицейска лична защита и карате

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес