В днешно време светът на технологиите предлага на всички потребители огромна гама от продукти. Специално мобилните приложения са безброй, но едно ново изпъква. Причината – то обединява хората заради чувството на омраза.
Още: Yettel отличи проект за квантови изчисления и платформа за стартъпи на TUES Fest 2025
Още: Победителите в Transform IT Awards 2025: Умна поточна линия, AI оглед на щети и роботи
Приложението се казва Hater и чрез него можеш да осъществяваш връзка с хора, които мразят същите неща, които мразиш и ти, пише Techcrunch. Hater работи по следния начин – обединява хора около теми, по които имат съгласие в негативен отенък. Към момента в приложението има около 3000 такива теми, като този списък се обновява непрекъснато. И за да няма дискриминация, може да изразяваш цяла палитра от чувства – както омраза, така и силна любов, привързаност. Всичко зависи от предпочитанията на потребителя към конкретната тема, но когато става въпрос за омраза, това дава повече тежест в алгоритъма на свързване на хората, ползващи Hater.
Към днешна дата приложението е фокусирано върху това да свързва хора, чиито интереси съвпадат в най-голяма степен. Хубавото е, че можеш да създадеш профил в Hater и без да имаш такъв във Facebook например.
Създателят на приложението Брендън Алпер казва, че идеята му хрумнала преди около година и половина, но не си представял, че ще може да я превърне в реален продукт. Всъщност Алпер е работил като инвестиционен банкер в Goldman Sachs и напуснал, за да преследва мечтата си – да стане сценарист на комедии. Той трябвало да участва в комедикни скечове, но след като му хрумнала идеята за Hater, решил в крайна сметка да я реализира – чрез собствена компания.
Още: Решението за покупка вече се случва основно онлайн
Още: Военна тайна: Страна от НАТО иска да купи украинската бойна информационна система "Делта" (ВИДЕО)
В момента Hater има 310 000 потребители, а на дневна база активните са 30 000.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Амазон" в конкуренция с Мъск: Първите му сателити вече са в орбита (ВИДЕО)
Още: Новите технологии са, за да помагат, а не да ни заместят