Морските мини от Одеса, отнесени от буря в Черно море, може да достигнат българските води най-рано след 8-10 дни, но ще преминат далеч от брега заради морските течения.
Още: Най-важните новини за деня, 26 август 2025 г.
Още: Животът на малкия Мартин, блъснат от АТВ на морето, вече е извън опасност
Спешни мерки за обезопасяване на черноморската ни акватория Причината е информация, че морски мини от Одеса са били отнесени от буря и плуват в Черно море
Това каза пред bTV инж. Александър Илиев, директор „Морска администрация-Бургас“. В трафик кулата на пристанището в Бургас с помощта на модерни навигационни системи и се наблюдава движението на всеки плавателен съд в териториалните води на България.
Информация за мините се очаква от плавателните съдове. На всички кораби се излъчва предупреждение да наблюдават морската среда и при засичане на такъв плаващ обект незабавно да докладват, уточни Илиев.
Още: Според ПП-ДБ предложеният за главен секретар на МВР е човек на Пеевски
Още: Обвиниха "Игри на волята" в унищожаване на защитени дюни на плаж "Дуранкулак" (СНИМКИ)
От Агенцията по рибарство и аквакултури са уведомили рибарите по възможност да не влизат в морето до пълното изясняване на проблема. Умолява се населението в областите Добрич, Варна и Бургас да проявят бдителност.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Отпор срещу диктатурата": Протестите в София започват отново
Още: Регионалният министър размаха пръст на строителя на магистрала "Хемус"