Днес от североизток ще прониква хладен въздух и температурите ще се понижат. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в страната ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени с гръмотевици и усилване на вятъра. Има условия за градушки. Максималните температури ще са предимно между 23° и 28°.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН, съобщи за Агенция „Фокус” дежурният синоптик Евгения Егова. Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но ще остане малко по-високо от средното за месец юни.
По Черноморието ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места, главно в северната част, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Максималните температури ще са 23 – 24°. Температурата на морската вода е 18 – 19°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има валежи и гръмотевични бури, интензивни в следобедните часове. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19°, на 2000 метра – около 12°.
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София