Силен дъжд с градушка наводни улиците в Раковски (ВИДЕО)

28 юли 2025, 21:34 часа 1787 прочитания 0 коментара

Много силен дъжд с градушка наводни улиците в Раковски, съобщи за БТА кметът Павел Гуджеров. "Залпово се изсипа изключително обилен дъжд, придружен с градушка и силен вятър. Има много паднали дървета, екипите на пожарната към момента работят, както и общинското предприятие", посочи кметът. Той изрази благодарност към всички хора, които са реагирали веднага след бурята за разчистване на падналите дървета и за отпушването на дъждоприемните шахти.

Към момента повечето централни улици са проходими, но хората продължават да работят по отстраняване на щетите. На стоков пазар в кв. "Секирово" има и паднала ограда.

"Наистина си беше сериозна буря и не е като да няма щети, но работим по отстраняването им. На терен видях да работят два екипа на пожарната, но може и да има повече. Успях да мина по централните улици и все още не съм имал възможност да обиколя всички улици", каза още Гуджеров.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес