Десетки сигнали за паднали клони и откъснати части от покриви са получили в Столична община след бурята в София снощи. На места движението беше затруднено от клони по улиците.
Още: Спират движението в центъра на София заради 24 май
Още: Кръв и пера: Как ще се преборят с враните в детска градина в София?
В Столичната община снощи са получили над 36 сигнала за паднали клони и завирявания на пътните платна, 13 – за откъснати части от покриви, 11 – за откъснати елементи на градската среда, съобщи БТВ.
„Около 20 сигнала сме получили заради дъжда“, каза пред "Фокус" директорът на Дирекция „Аварийна помощ и превенция” към Столичната община Красимир Димитров. Той поясни, че предимно сигналите са за паднали клони и дървета, както и за една ламарина. "Има и сигнали за завирявания. Те са около 7-8", каза Димитров. Ръководителят на Дирекция "Аварийна помощ и превенция" уточни, че сигналите за завирявания са отработени. Той увери, че към момента всичко е отводнено. "Около 5 екипа имахме вчера, които да работят", каза още Красимир Димитров. Дъждът в столицата не спря цяла нощ, прогнозата за днес е следобед отново да има бури с превалявания и гръмотевици в Западна БъРавнлгария.