В първия уикенд на юни (4 и 5 юни) от 10:00 часа ще се проведат безплатни обиколки по следите на времето в Стара Загора под надслов "Имало едно време по правите улици". Началните спирки на завладяващите пътешествия е Туристически информационен център.
Още: Стара Загора отбеляза Деня на възпоменание на жертвите от Старозагорското клане през 1877 г.
Още: Кметът на Стара Загора даде старт на обновяването на парк в града
Градският изследовател и доктор по социална антропология Мария Славчева ще ни върне назад във времето и ще ни разкаже за някои от най-интересните места в града. Посетителите ще имат възможност да разберат малко повече за търговията през 20- те и 30-те години на миналия век. Някои от най-смелите участници ще се впуснат във вълнуващо предизвикателство, в което най-важно ще се окаже умението да се пазарят.
Местата в групите са ограничени до 20 човека. Записването ще бъде преустановено при достигане на лимита за всяка група. За 5 юни – минимумът за група е 8 човека, при по-малко записани, турът няма да се състои.
Инициативата на Община Стара Загора и Туристически информационен център Стара Загора под надслов „Стара Загора - неразказани истории по правите улици“ се осъществява с помощта на Регионален исторически музей - Стара Загора и Регионална библиотека "Захарий Княжески" - Стара Загора.
Още: Остават броени дни до премиерата на величествената опера "Цар Калоян" в Стара Загора
Още: В Стара Загора откриха два центъра за деца с увреждания
Желаещите да се запишат като последват линка към формата за записване: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5UdM-MsP78A1z8JPR-0RlgkzpltLp8rVMwvmaZn5PSs1HMg/viewform ; позвънят на телефон: 042/ 62 70 98 или отидат на място в Туристически информационен център (бул.“Руски“ № 27).
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Дете е в болница - блъснаха го с майка му на пешеходна пътека (СНИМКИ)
Още: Безплатен градски тур на тема "Невидимата Августа Траяна" ще се проведе в Стара Загора