Нов образователен център по проект „Класна стая за креативни дигитални създатели" беше открит в XIII ОУ „Св. Паисий Хилендарски" в Стара Загора. В него са обособени пет зони, които ще дадат възможност на учениците да творят и да се обучават с използване на най-нови интерактивни технологии. Те са оборудвани със съвременното обзавеждане по специално създаден интериорен проект.
Още: В Стара Загора официално откриха монумент със спътник "България 1300"
„Учениците вече ще могат да участват в конкретни дейности като роботика, състезателна математика, анимация, 3D принтиране, клубове по физика, мейкърспейс активности и др.", сподели директорът на учебното заведение Иво Радков. По проекта са закупени 3D цветен принтер Da Vinci и LEGO-роботи.

„В последните години имам удоволствието да се възхищавам на прогресивното развитие на училището. Вие работите усърдно и организирахте множество базари и инициативи в подкрепа на по-доброто училище", каза по време на откриването на новия център зам.-кметът Иванка Сотирова.
Още: Ето кой е новият директор на Регионалния исторически музей в Стара Загора
Още: Община Стара Загора в подкрепа на кампанията срещу "дизайнерската дрога"
STEM образованието е насочено към изучаване на природни науки, математика и технологии, повишаване на образователните резултати, придобиване на компетентности, трайни, цялостни знания, ключови умения и нагласи, ориентирани към практиката, развитието и кариерното ориентиране на учениците и насочването им към технологични професии.

Още: Зам.-кметове на Стара Загора засадиха японски вишни
Още: Зам.-кмет на Стара Загора: Книгите са най-добрите приятели на децата
Реализира се концепция за иновативна образователна среда за обучение. STEM центърът ще осигури подходяща творческа среда с фокус върху природните и инженерните науки, математиката и технологиите за всички планирани обучителни дейности. Обособените пространства ще подпомогнат социалното общуване, ще изиграят важна роля за бъдещата реализация на учениците и ще са ключов момент в обучението на деца със специални образователни потребности.