Джокович се извини за поведението си

07 септември 2020, 11:20 часа 2511 прочитания

Първата ракета в света Новак Джокович се извини за поведението си по време на вчерашния мач с Пабло Кареньо-Буста, заради което бе дисквалифициран от US Open и няма да получи никакви точки и сума от наградния фонд.

Още: Програма на Григор Димитров на Уимбълдън 2025 - Гришо мачка! | новини, мачове, дати, часове, телевизия

Още: С убийствен сервис: Григор Димитров прегази японец на старта на Уимбълдън!

При резултат 6-5 за испанеца Джокович върна една топка назад без да гледа и тя уцели лайнсмена в областта на гърлото. Жената падна и трябваше да й бъде оказана помощ. Съдиите взеха решение мачът да бъда прекратен за агресивно поведение на Джокович.

„Цялата тази ситуация ми донесе много тъга и чувство на празнота. Поинтересувах се от състоянието на пострадалата и слава Богу, организаторите ме уведомиха, че тя е добре.

Много съжалявам, че ѝ причиних такъв стрес. Не беше преднамерено. Беше напълно неумишлено и грешно. Няма да кажа името ѝ, за да запазя личното ѝ пространство.

Още: Да забиеш най-бързия сервис в историята на Уимбълдън, но да загубиш разиграването: Как се връща удар с 246 км/ч? (ВИДЕО)

Още: Григор Димитров - Йошихито Нишиока: Кога и къде да гледаме първия мач на Гришо на Уимбълдън?

Относно дисквалификацията, трябва да потърся причините в себе си, да помисля върху това разочарование и да го превърна в полезен опит, който да ми помогне за моето израстване и развитие като играч и човек.

Извинявам се на организаторите на US Open и на всички, свързани с турнира, за своето поведение. Много съм благодарен на щаба и семейството си за подкрепата, както и на феновете ми, които винаги са били с мен. Благодаря ви и много съжалявам“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес