Заедно можем!

Григор Димитров продължава похода си на Ролан Гарос след нова експресна победа

3252
Снимка: Getty Images/Gulliver
Ракета номер 1 на България при мъжете Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос. Българинът отстрани словака Андрей Мартин след трисетова победа 6:4, 7:6(7-5), 6:1 за 2 часа и 15 минути игра.

Българинът започна колебливо двубоя, като допусна голям брой непредизвикани грешки. Григор отново имаше проблеми с нагаждането към условията на корта в Париж, но въпреки това успя да затвори първия сет в своя полза, пробивайки веднъж своя опонент.

Григор Димитров се справи с французин и е във втори кръг на Ролан Гарос

Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа своето участие на Ролан Гарос. Хасковлията победи с 6:3, 6:2, 6:2 предста...

Вторият сет се оказа най-труден за Димитров, след като още в началото допусна да изостане с пробив, но скоро след това успя да възстанови равенството. До края двамата тенисисти не успяха да се пробият и се стигна до тайбрек, в който Гришо надделя, макар и с известни затруднения (7:5 в тайбрека).

Третата част започна колебливо и за двамата тенисисти, като след четири гейма си бяха разменили три пробива. Все пак Григор успя да подобри играта си и да стигне до два пробива преднина и успя да затвори мача при 6:1 гейма.

В следващия кръг Григор ще се изправи срещу победителя от срещата Денис Шаповалов - Роберто Карбайес Баена, които в момента играят решителен пети сет.

Повече подробности за двубоя Григор Димитров - Андрей Мартин четете в SportLive.bg

Григор Димитров стартира участието си на Ролан Гарос днес, ясно е къде да го гледаме

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще изиграе първия си мач на Ролан Гарос  днес. Първата ни ракета ще се изправи сре...

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Actualno.com.

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420