След двудневна битка: Гришо спечели първия си мач в Барселона

21 април 2022, 20:12 часа 1853 прочитания 0 коментара

След два дни битка най-добрият български тенисист Григор Димитров се пребори с аржентинеца Федерико Кория. Гришо постигна пълен обрат и го победи с 4-6, 6-3, 6-4 в мач от втория кръг на турнира от сериите АТР 500 в Барселона.

Още: "Ахилесовата пета", която спира Яник Синер срещу Алкарас

Още: Къде се намират Григор Димитров и останалите български тенисисти в световната ранглиста на ATP?

Срещата между двамата започна в четвъртък, но бе прекъсната при 4-3 в третия сет заради дъжд. И в днешната програма срещата започна със закъснение, след като продължи да се излива дъжд над кортовете в Барселона. 

Следващият противник на Димитров вероятно ще е шампионът от Монте Карло Стефанос Циципас, който води с 5:1 в първия сет на Иля Ивашка преди доиграването. Не е ясно в кой ден и час ще се проведе срещата от третия кръг, защото валежите в Барселона продължават да объркват програмата на турнира.

Как се разви двубоят между Гришо и Кория четете на Sportlive.bg.

Още: "Нека заедно покажем българското гостоприемство": Григор Димитров с призив към българите

Още: Новата звезда на българския тенис показа скромност: Победата се дължи на целия отбор

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес