Нападателят на Лацио и германския национален отбор Мирослав Клозе заяви, че смята да прекрати състезателната си кариера след края на следващия сезон.
Още: "Докато смъртта ни раздели": Съпругата на Жота се появи на погребението му изцяло в бяло
Още: Звездният трансфер на Барселона пропаднал заради "абсурдни" изисквания на агента на футболиста
През престоящото Световно първенство в Бразилия, Мирослав Клозе има шанса да подобри един от най-престижните рекорди във футбола - за голмайстор номер 1 на Световни първенства.
Клозе има 14 отбелязани попадения, а Феноменът Роналдо 15.
35-годишният национал на Германия заяви пред „Билд“, че за сега плановете му са да се оттегли след края на следващия сезон, но всичко ще зависи от формата му и от възможни контузии.
Още: ПСЖ - Байерн и Реал - Дортмунд: Кога и къде да гледаме 1/4-финалите от Световното клубно първенство?
Нападателят добави, че ще продължи да се заминава с футбол и след края на състезателната си кариера, като ще вземе треньорски лиценз. Клозе каза още, че смята да се установи със семейството си в Мюнхен.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Синът на Рим, чието сбогуване с футбола потопи в сълзи Вечния град
Още: Барселона сложи цена на една от перлите си от "Ла Масия" - клубове от Острова и Испания с интерес