Въпреки разгромния успех над Португалия, селекционерът на Германия Йоахим Льов се опита да запази хладнокръвие и трезв поглед.
Още: 8-голов трилър в първия голям сблъсък в Шампионска лига! Англичаните пируват на гърба на испанците
"Това е мечтан старт. Да победиш с 4:0 подобен съперник винаги е отличен резултат, особено когато това се случва на световно първенство. Това обаче е само първата крачка, така че не бива да изпадаме в еуфория", обясни Льов.
Той добави, че от ключово значение за него е балансът между двете фази на играта и именно в това се крие ключът към победата срещу "мореплавателите".
"В последно време преоценихме стратегията си. Невъзможно е да се представиш силно на голям турнир, ако неглижираш някой основен елемент. Срещу отбор като Португалия е от изключително значение да си стабилен в защита, в противен случай шансовете ти се сриват близо до нулата. Работихме много в това отношение през последните няколко месеца и се радвам, че днес се получи. Дано продължаваме така и напред", пожела си наставникът на Бундестима.
Още: Арне Слот каза със 100% сигурност какво ще прави с Александър Исак срещу Атлетико Мадрид
Още: Изненада още на старта на Шампионска лига! Смени спасиха Арсенал в Испания