И на тези местни избори много голяма част от малките населени места ще го ударят през полето. Някъде съвсем не на шега.
Още: Религия, добродетели и други чудеса на българското образование
Още: Мага-ту-туу или как би изглеждала снимката на Борисов с Тръмп-младши
След като тази седмица научихме, че на близо 73 000 адреса в страната са регистрирани 6 и повече пълнолетни граждани, включени в избирателните списъци, познати до болка въпроси пак плуват по повърхността. Оказа се, че общо на 1697 от тях са регистрирани по над 20 избиратели, според данните на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).
Всеки, който е битувал поне малко по нашите земи, знае, че "изборният туризъм" на практика променя картата на страната в различни населени места. Буквално за дни жители на малки села се поставят почти в подчинение, а гласът им се убива постепенно, сигурно и необратимо. И така се оказва, че седмици преди изборите на 29 октомври, то вече няма дори смисъл от тях.
Още: Местни избори 2023 г.: Всичко, което трябва да знаем преди вота на 29 октомври (ВИДЕО)
Още: Религия в училище: Левите говорят, десните мълчат
Още: ПОМОЩ! Не останаха богати мъже за всички меркантилни жени!
Практиката за промяната на адресна регистрация в месеците преди вот се поражда поради изискването за уседналост - това означава, че за местния вот право да гласуват имат само избиратели, които имат регистрация в даденото населено място от поне шест месеца т.е. трябва да са го направили до края на април 2023 г. И на тези избори обаче вече имаме примери с къща във Варна, в която живеят 84 души, в Разлог - 142, в Стамболийски – 652 и т.н.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Копайте землянки, братя и сестри! Бомбоубежища има само за 3% от нас
Още: В днешния побъркан свят личности като Франциск I са лъч благоразумие
Кулминацията на наглостта на политическите технолози и феодали по места е куриозът с адрес в Горна Оряховица - на ул. "Тунджа" 2 "живеят" 138 избиратели, въпреки че на адреса сграда няма, а има само поле. Следващи в абсурдната класация са:
- в апартамент в кв. "Сухата река" в София са регистрирани 83 избиратели;
- в друг апартамент в кв. "Люлин" също "живеят" 99 избиратели.
И докато 652 избиратели в полето променят изборната карта в Стамболийски, а 138 "съквартиранти" в Горна Оряховица преобръщат вота в цяла секция, то няма как да очакваме хората по останалите малки и средни по големина населени места да се откопчат от хватката на местните феодали.
Политтехнолозите на устойчивите схеми за превземане на цели населени места, в които корпоративни бизнес интереси запушват гласа на хората, поставят ги в зависимости с работното им място, заплашват семействата ще продължат на практика да си купуват цели населени места без особено много усилия. Клише - но като повечето клишета е вярно! Ето още едно - България е държава: Вярно ли не?
Още: Питаме: Ще имат ли ефект протестите срещу смъртоносните български пътища? Анкетата на Actualno
Още: "Ние не бяхме такива": Защо всяко поколение си мисли, че е последното умно?
Автор: Ивайло Илиев
Снимката няма връзка с действителни лица и събития. Или...
Още: Осман Октай: Който и да е кмет, той винаги става заложник на различни обръчи от фирми (ВИДЕО)