Президентът на Нигер съобщи за много жертви при терористична атака

05 октомври 2017, 17:32 часа 2351 прочитания 0 коментара

Президентът на Нигер Исуфу Махамаду обяви, че страната му е била атакувана от „терористични групи” и са дадени много жертви, след като американско-нигерски патрул попадна в засада.

Още: Американски милионер, с години хвалил се с убийства на диви животни, загина пронизан от бивол (СНИМКИ)

Още: Етиопия отказа да спаси Русия от западни санкции със самолети

„Страната ни беше нападната още веднъж от терористични групи, нападение, което за съжаление доведе до много жертви”, каза Махамаду на регионално съвещание в столицата Ниамей.

По-рано Пентагонът потвърди, че трима американски войници и един от друга държава са били убити, когато съвместен патрул на САЩ и Нигер попадна в засада край границата с Мали в югозападен Нигер.

Двама войници на САЩ са били ранени при нападението, извършено докато помагали в антитерористични операции в региона.

Още: Русия моли Етиопия да помага за заобикаляне на западни санкции върху самолети

Още: Нелепа смърт: Десетки млади мъже починаха след ритуално обрязване

Нападението беше извършено на около 200 км. северно от Ниамей, съобщи африканското командване на САЩ от главния си щаб в Щутгарт, Германия, предаде БГНЕС.

Убитите войници са били от специалните сили „зелени барети”, които са обучавали местните сили.

Африканското командване съобщи, че силите на САЩ са в Нигер, за да осигурят помощ и да обучават нигерийските въоръжени сили в усилията им да противостоят на агресивните екстремистки организации в региона.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес