Принц Хари: Британската преса разруши психическото ми здраве

26 февруари 2021, 18:15 часа 3116 прочитания

Внукът на британската кралица принц Хари даде първото си подробно интервю, след като се премести в Калифорния с Меган Маркъл и сина им Арчи, съобщи Би Би Си.

Още: "Имам повече власт": Тръмп шикалкави за оръжието за Украйна и си призна как не прави нищо с Путин (ВИДЕО)

Още: "Започва Златния век": Тръмп се хвали със законопроекта си за данъчни съкращения

Херцогът на Съсекс се повози по улиците на Лос Анджелис на втория етаж на отворен автобус с телевизионен водещ и комик Джеймс Кордън и му каза, че е решил да напусне Великобритания заради трудната среда, създадена от пресата.

Кордън попита Хари за решението му да се откаже от служебните си задължения като член на кралското семейство, а Хари отговори, че „той не си е тръгнал, а само се е дръпнла встрани“.

"Обстановката беше много трудна, това беше видимо за мнозина”, призна Хари. „Всички знаем какво е британската преса. И това съсипа психическото ми здраве. Разбрах, че това е токсична атмосфера."

Още: СЗО призова за огромно увеличение на акцизите върху цигари, алкохол и захарни изделия

Още: Тръмп потвърди: Няма напредък по разрешаването на войната в Украйна

"Направих това, което всеки съпруг и баща би направил на мое място - откарах семейството си, но винаги ще направя някакъв принос. Животът ми е в услуга на обществото и Меган приема това", каза принц Хари в отговор на въпрос за това какво ще прави след отпадане на ограниченията, наложени от пандемията на коронавируса.

Интервюто е било записано още преди Бъкингамският дворец да потвърди, че Хари и Меган са прекратили напълно служебните си задължения и не възнамеряват да се връщат към тях.

36-годишният херцог и 39-годишната херцогиня на Съсекс за първи път обявиха намеренията си миналия януари. Тогава те обявиха, че ще работят и ще бъдат финансово независими.

Двойката вече няма да може да покровителства благотворителни организации като членове на кралското семейство. Хари също ще бъде лишен от почетните си военни задължения.

Още: 14 милиона са застрашени от смърт след закриването на USAID

Още: Стрелба пред ресторант в Чикаго, има много ранени

Двойката, която очаква второто си дете, и едногодишният им син Арчи вече живеят в Калифорния.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес