Президентът на Русия Владимир Путин тази вечер разговаря по телефона с президента на САЩ Доналд Тръмп и му благодари за получената от американското ЦРУ информация, помогнала за задържане на терористи, подготвяли взривове в Казанската църква в Санкт Петербург и други оживени места в града, съобщи пресслужбата на Кремъл.
Още: По заповед на Тръмп: Претърсват музеите в САЩ за “пристрастни или партийни наративи“
Още: "Путин помоли за срещата в Аляска": Говорителката на Тръмп го обяви официално (ВИДЕО)
„Президентът на Руската федерация благодари на американския си колега за предадената от ЦРУ на САЩ информация, която помогна да се влезе в следите, да бъде открита и задържана терористична група, подготвяла взривове в Казанската църква в Санкт Петербург, както и на други оживени места в града”, посочват от прессужбата.
Получената от ЦРУ информация, посочва Путин, е била достатъчна за да бъдат открити, издирени и задържани престъпниците. Путин помоли Тръмп да предаде благодарността му на директора на ЦРУ и на оперативните сътрудници на американското разузнаване, от които са получили информацията, предаде БГНЕС.
Руският държавен глава е уверил президента на САЩ, че „ако получат информация, свързана терористична заплаха срещу САЩ и техни граждани, руските спец служби несъмнено и незабавно ще я предадат на американските си колеги по партньорските канали”.
Още: NYT: САЩ заподозря Русия в хакерската атака над федералния съд
Още: Мексико екстрадира в САЩ 26 затворници за трафик на наркотици