САЩ призоваха за отслабване на блокадата срещу Катар

09 юни 2017, 21:31 часа 2699 прочитания 0 коментара

Държавният секретар на САЩ Рекс Тилърсън призова Саудитска Арабия, ОАЕ и Египет да отслабят икономическата блокада, наложена на Катар, съобщи БГНЕС.

Още: "Далеч от столицата": Тръмп гони бездомните от Вашингтон

Още: Джей Ди Ванс: Спираме финансирането на войната в Украйна, Европа може да купува оръжие от нас (ВИДЕО)

"Призоваваме Саудитска Арабия, ОАУ и Египет да омекотят блокадата на Катар. Вече наблюдаваме хуманитарните последици от тази блокада. Виждаме недостигът на храна и принудителното разделяне на семейства.", каза Тилърсън пред журналисти в Държавния департамент, като подчерта още, че с тази постъпка се възпрепятстват усилията на американските военни в борбата им срещу ИД в региона.

Припомняме, че на 5 юни Бахрейн, ОАЕ, Саудитска Арабия, Египет, Йемен, временното правителство на Либия, Малдивската република и Република Мавриций обявиха, че скъсват дипломатическите си отношения с Доха. Те обясниха този си ход с твърдението, че емирството подкрепя тероризма и екстремистката идеология, има враждебна политика и се меси във вътрешните работи на арабските държави.

По-късно към бойкота се присъединиха Мавритания и Коморските острови, а Йордания и Джибути понижиха равнището на дипломатическото си представителство в Катар.

Още: От Русия с любов: Путин се подигра на Уиткоф, предавайки му орден на Ленин за сина на шеф в ЦРУ

Още: Срещата в Аляска - още едно унижение за Путин, показващо кой е шефът

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес