Президентът на САЩ Доналд Тръмп отхвърли обвиненията на опонента си Джо Байдън, че ще се опита да отложи президентските избори през ноември под претекст, че САЩ се борят с потушаване на епидемията от коронавирус, предаде БГНЕС.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
"Никога дори не съм мислил да променя датата на изборите. Защо да го направя?”, каза Тръмп пред репортери в Белия дом.
"Очаквам с нетърпение тези избори и това беше просто измислена пропаганда. Не от него, а от някои от многото хора, които работят за Байдън", заяви Тръмп.
По закон президентът не може едностранно да промени датата на изборите, която е насрочена за 3 ноември.
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
"Запомнете думите ми - мисля, че той /Доналд Тръмп/, ще се опита да удържи изборите по някакъв начин, ще измисли някаква обосновка защо не могат да се проведат", каза Байдън по време на онлайн набиране на средства миналата седмица.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)
Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)