Кокони, джентълмени и вестникари "превзеха" Асеновград (СНИМКИ)

28 септември 2020, 11:40 часа 11090 прочитания

Пътуване в миналото предложи гражданското сдружение "Станимашка фотографчийница" в Асеновград през изминалия уикенд. Стотици асеновградчани и гости на града се върнаха в 20-те години на XX век.

Още: Калиниците в Асеновград: Градът отново „облече“ бяла премяна

Още: Стотици „калиници“ ще се съберат в Асеновград на Еньовден (ПРОГРАМА)

Уличният ретро фестивал завладя духа на присъстващите, като върна съзнанието на хората в бита и културата от миналото. Цели три дни из улиците на Асеновград можеха да се срещнат кокони в изискани официални рокли и господа с елегантни шапки.

Още: Градският плувен комплекс в Асеновград – място за релакс и спорт

Още: Увредената алея в Асеновград ще бъде възобновена и облагородена

Изпълняваха се познати и не чак толкова известни стари градски песни. Наред с модното дефиле "Арт Деко, мода от 20-те на ХХ век", вестникари в автентично облекло обикаляха, за да предлагат вестници. Във втория ден от ретро фестивала бе представена изложба "Преди и сега".

Показани бяха снимки на сгради в Асеновград - как са изглеждали преди 100 години и каква е визията им днес. Сред проявите в реализирането на нестандартната идея бе и премиерата на филма „Табак“. Той припомни историята на тютюнопроизводството в Асеновград.

Още: Ученици от Асеновград търсиха историческо „съкровище“ в града

Още: Община Асеновград призовава: Подавайте сигнали при съмнение за нелицензирани места за настаняване

Ретро фестивалът, разказващ за някогашна Станимака, приключи с неделна кино вечер. „Театрална работилница за мечти“ представиха спектакъла „Прокшинитра“, като инициативата бе с благотворителна цел. Събраните от трите вечери на фестивала средства в размер на 550 лева ще бъдат дарени за каузата за откупуването на последния файтон в Асеновград.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес