Влошените отношения между държавите повишават риска от ядрени катастрофи.
Още: Втори опит: Грета Тунберг отново ще отплава с хуманитарна помощ за Газа
Още: Японските власти поискаха масова евакуация
В доклад на ООН се предупреждава за риска от „катастрофални“ последствия при случайна или преднамерена употреба на ядрени оръжия, съобщи агенция Фокус.
„Лошите отношения“ между ядрените сили създават атмосфера, която „допринася за избухването на криза“, отбелязаха от Института на ООН за изследвания в областта на разоръжаването.
Увеличаването на кибер войните и хакерските атаки прави системите на ядрените оръжия уязвими и изложени на риск.
Още: След силното земетресение в Турция – съборени сгради, загинал и десетки ранени (ВИДЕА)
„Рискът е реален и когато късметът свърши, резултатите ще бъдат катастрофални“, отбелязват от организацията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Много силно земетресение удари Турция: 6,1 по Рихтер по първи оценки (ВИДЕО)
„Колкото повече оръжия се произвеждат, особено в страните с нестабилни общества, съществуват повече възможности терористите да придобият и използват ядрени оръжия“, се допълва в доклада.