Везенков преподава! Българинът изведе Олимпиакос на финал в Евролигата (ВИДЕО)

2006
Снимка: basketball.bg

Олимпиакос ще играе за титлата в Евролигата! Звездата на тима Александър Везенков отново бе над всички. Гръцкият гранд се класира за финала, който ще бъде девети в историята за него и първи от 2017 година насам, след успех над Монако със 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:19). Ключова за развитието на сблъсъка бе третата част, в която отборът от Пирея отбеляза 27 срещу само 2 точки за противника.

Спортист №1 на България за 2022-ра, който преди ден получи наградата за MVP на турнира, изигра пореден силен мач и завърши като най-резултатен за победата. Националът реализира 19 точки, 6 борби и 3 асистенции за 36 минути на терена. Така за първи път българин ще спори за най-престижния европейски клубен трофей по баскетбол. Двубоят за титлата е в неделя (21 май). Олимпиакос ще излезе срещу печелившия от втория полуфинал между Реал Мадрид и Барселона.

Иначе в Каунас двата състава стартираха напрегнато сблъсъка. Везенков вкара откриващата точка, след като бе фаулиран. Първата четвърт обаче завърши с преднина от 6 точки за Монако при 20:14. Шампионът от редовния сезон изравни за 22:22, но силната игра на съперника отново му позволи да увеличи аванса до 41:29 в края на втория период.

ОЩЕ: Стефка Костадинова към Везенков: Горда съм с теб, моето момче

Тук настъпи моментът на промяната. Гръцкият тим започна много по-агресивно третата част и със страхотна серия от 14:0 обърна резултата. Олимпиакос заигра по-спокойно и поведе с 56:43 преди последните 10 минути. Везенков и компания поддържаха дистанцията и не изпуснаха водачеството в заключителните моменти, за да си осигурят двубой за титлата.