12 мача без загуба: ЦСКА размаза Хебър и се изстреля на върха (ВИДЕО)

5262

ЦСКА постигна класическа победа с 3:0 над Хебър в сблъсък от 16-ия кръг на efbet Лига. На стадион "Българска армия" Матиас Фаетон откри резултата в добавеното време на първата част. В 59-ата минута Майкъл Естрада, който по-рано през срещата пропусна няколко чисти положения, удвои аванса на "червените". В заключителната фаза Станислав Шопов оформи класиката с красиво попадение.

Възпитаниците на Нестор Ел Маестро записаха 12-и мач от родния елит без загуба. "Армейците" тотално надиграха своите съперници, за да се изкачат на върха във временното класиране с 35 точки - 2 пред втория Лудогорец, който обаче е с двубой по-малко. Пазарджиклии остават на 10-ата позиция с 19 пункта.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Славия на Заги отлепи от дъното, "белите" надвиха Етър (ВИДЕО)

ЦСКА фенове

В първите 15 минути Естрада се спука да пропуска

В първия четвърт час основната заплаха за защитата на Хебър се казваше Майкъл Естрада. Еквадорецът не се възползва от грешка на Мазан в 6-ата минута, а 5 по-късно изтърва сам срещу стража Матвей Игонен. Централният нападател изигра добре друга ситуация, при която изстрелът му рикошира и излезе в корнер.

Кордоба уцели греда, но Фаетон завърши хубава "червена" акция

В 30-ата минута Браян Кордоба засече с глава центриране на Тобиас Хайнц от фал и нацели левия страничен стълб. "Армейците" продължиха да натискат и логичното се случи в края на полувремето, когато Християн Петров подаде към Турицов. Крайният бранител пък намери Фаетон в наказателното поле, за да може нападателят да изведе тима си напред.

Естрада с майсторски гол, Шопов вкара феноменален гол

След почивката статуквото се запази. В 58-ата минута Мазан изби топката от краката на намиращия се на прекрасна позиция Хайнц. 120 секунди по-късно нямаше кой да спре Майкъл Естрада. Еквадорският таран овладя центриране, завъртя се и матира Игонен за 2:0. До края на двубоя от Първа лига Линдсет шутира опасно, ала в аут. Хайнц също пробва късмета си, но ударът му бе отразен. В продължението Шопов оформи класиката с брилянтен гол.

ОЩЕ: "Страх тресе кочината в Бояна": Протестът срещу БФС се мести в Пловдив