Ботев (Пд) се добра до точка срещу Берое в 93-ата минута

8810

Ботев (Пд) се спаси от загуба срещу Берое в Стара Загора с гол в 93-ата минута. Мачът от втори кръг в "А" група завърши 1:1. Домакините откриха резултата в 30-ата минута чрез Елиаш да Силва. Иван Цветков отърва "канарите" от загубата в третата минута от добавеното време след редовните 90. Над 7000 зрители се надяваха да видят успех на Берое. Домакините бяха по-добрият отбор на терена и повече трябва да съжаляват за изпуснатите 2 точки. Особено през първото полувреме отборът на Петър Хубчев доминираше в играта, но не успя да се разпише повече от веднъж във вратата на гостите.

Срещата започна с натиск на домакините. Още в първата минута Елиаш вкара топката в мрежата на гостите след центриране на Веселин Пенев и удар с глава, но попадението бе отменено поради нарушение. Последва нов изстрел с глава на Керкар в 5-ата минута, който излезе в аут. Минута по-късно удар на Елиаш с глава бе избит малко преди голлинията от Филипов. В 20-ата минута заралии осъществиха добра атака. Зехиров центрира към Джоман, той от своя страна подаде на Георги Костадинов, но шутът на халфа се отби в дясната греда. След половин час игра логичното се случи и Берое откри резултата. След центриране от корнер Самир Аесс отклони топката с глава, която попадна в Елиаш да Силва и бразилецът вкара отблизо - 1:0 за домакините. В 38-ата минута Вандер стреля и след рикошет в крак на футболист от Берое за малко не прати топката в мрежата на домакините.

След почивката канарите изравниха играта. В 49-ата минута опасен шут на Огнянов от фаул профуча покрай левия страничен стълб. В 64-ата минута изстрел на Лукин с глава не намери целта, а три минути по-късно и Айтов не намери целта. В 78-ата минута обаче стражът на канарчетата Михаил Иванов беше много близо да сбърка фатално. Той позволи топката да му бъде отнета от Венци Христов, централният нападател на заралии стреля, но Росен Колев изби в корнер. Шест минути по-късно Керкар имаше възможност да сложи точка на спора, но изпусна очи в очи с Иванов.

СТАТИСТИКА:

Мач от втори кръг в "А" група

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПД) 1:1

1:0 Елиаш да Силва (30)

1:1 Иван Цветков (90+3)

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 6. Иво Иванов, 8. Самир Аясс, 10. Венцислав Христов (88-30. Жуниор Мапуку), 11. Крис Гади (70-4. Аласан Н’Диайе), 18. Атанас Зехиров, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар, 27. Игор Джоман, 28. Веселин Пенев, 70. Георги Костадинов(86-25. Димо Бакалов)

Резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 4. Аласан Н’Диайе, 9. Станислав Костов, 25. Димо Бакалов, 30. Жуниор Мапуку, 92. Стефан Спировски

Треньор: Петър Хубчев

БОТЕВ: 89. Михаил Иванов, 11. Йордан Христов (капитан), 4. Сърджан Лукин, 37. Росен Колев, 24. Лазар Марин, 7. Мариян Огнянов, 2. Владимир Айтов (74-23. Цветелин Чунчуков), 28. Филип Филипов, 30. Божидар Васев, 10. Вандер (59-19. Иван Цветков), 9. Юнес Хамза

Берое и Черно море стартираха с хикс

Отборите на Берое и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от първия кръг на футболното първенство. Двубоят се изигра на стадион &bdquo...

Резерви: 33. Росен Андонов, 88. Християн Георгиев, 18. Радослав Терзиев, 23. Цветелин Чунчуков, 19. Иван Цветков, 48. Боримир Карамфилов, 20. Серкан Юсеин

Треньор: Велислав Вуцов

Жълти картони: Самир Аясс, Игор Джоман, Атанас Зехирев (Берое); Росен Колев, Юнес Хамза (Ботев Пд)

Съдия: Радан Мирянов

Стадион: "Берое", Стара Загора