Ботев Пловдив не допусна изненада и е на 1/2-финал за Купата на България (ВИДЕО)

27 февруари 2024, 19:23 часа • 1119 прочитания

Отборът на Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Купата на България, след като победи Спартак Варна с 2:1 като домакин в среща от 1/4-финалната фаза на надпреварата. "Канарчетата" стигнаха до победата на стадион "Христо Ботев" с голове на Самюъл Акере и Ивелин Попов.

Ботев Пловдив отстрани Спартак от Купата на България

Ботев излезе напред в резултата в средата на първото полувреме, когато Самюъл Акере се разписа. Малко след средата на втората част дойде и второто попадение за "жълто-черните": Ивелин Попов получи топката в наказателното поле и хладнокръвно реализира.

"Канарчетата" се класираха за 1/2-финалите

В 87-ата минута Спартак успя да върне един гол чрез Ахмед Ахмедов, но в оставащите няколко минути до края на срещата гостите от Варна не успяха да стигнат до втори гол. Така Ботев се класира за полуфиналите и очаква да научи останалите три отбора за предпоследната фаза на турнира.

За Ботев предстои гостуване на Славия в Първа лига в събота, а след това идва и мач срещу шампиона Лудогорец. За Спартак пък предстоят мачове с Беласица и Марек във Втора лига.

Още БГ футбол новини ще намерите в Actualno.com!