ЦСКА загря за рестарта на Първа лига с победа, Каранга дебютира за „армейците“ (ВИДЕО)

3296

ЦСКА загря за рестарта на Първа лига с победа. „Червените“ се наложиха с минималното 1:0 над Септември София в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Единственото попадение в срещата бе дело на българския национал Християн Петров.

В мача повторен дебют с екипа на родния гранд направи бразилският нападател Фернандо Каранга, който стартира двубоя като титуляр и остана на терена до 58-ата минута. Той дори успя да прати топката в мрежата на съперника, но голът не бе признат заради нарушение.

Каранга имаше няколко положения за гол

Именно Фернандо Каранга бе замесен в първата по-интересна ситуация в мача. В 22-ата минута бразилецът прати топката в мрежата на Септември, но попадението не бе зачетено заради негово нарушение срещу вратаря на гостите Димитър Шейтанов. Четири минути по-късно нов гол на ЦСКА не бе зачетен. След удар на Каранга и намеса на стража на Септември топката попадна на крака на Матиас Фаетон, който се разписа. Попадението обаче бе отменено заради засада по-рано в атаката.

Футболистите на Нестор Ел Маестро продължиха да натискат съперника си и стигнаха до още няколко добри положения, но Димитър Шейтанов спаси Септември от нов гол. „Червените“ бяха много близо до отбелязването на такъв в 39-ата минута, когато Иван Арсов изчисти пред голлинията удар на Фернандо Каранга.

Християн Петров донесе победата на „червените“

Край на мача.

Posted by CSKA Sofia FC on Saturday, February 10, 2024

ЦСКА все пак поведе малко след началото на второто полувреме. Тобиас Хайнц центрира от корнер в наказателното поле на съперника, където Християн Петров се ориентира отлично и от близо разстояние прати топката в мрежата на Септември. Гостите отговориха с опасен изстрел на Симеон Александров, който обаче бе отразен от Марин Орлинов.

В 82-ата минута „червените“ отново бяха много близо до гола. След добра комбинация между Асприля и Кареасо топката стигна до Майкъл Естрада. Еквадорецът стреля в опразнената врата, но бранител на Септември успя да блокира удара му и да спаси тима си от сигурен втори гол.

Вчера пък ЦСКА преотстъпи нападател в Хебър Пазарджик.