ЦСКА загуби първата си контрола в Турция, новият норвежец дебютира (ВИДЕО)

4177

ЦСКА записа загуба в първата си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. Момчетата на Нестор Ел Маестро отстъпиха с 0:2 пред полския Корона Келце. Двубоят бе доста напрегнат, след като още през първата част Амос Юга бе изгонен, а в началото на второто полувреме Димитър Евтимов направи дузпа. Юрген Матей пък се завърна в игра за ЦСКА, след като дълго време се възстановяваше от операция.

Добрата новина за треньора на ЦСКА е дебютът на новото попълнение на тима Улаус Скаршем. Норвежецът пристигна в тима преди десетина дни и не взе участие в първата контрола на отбора за годината срещу Литекс. „Армейците“ пък продължават да чакат втория си нов футболист тази зима – Фернандо Каранга. Бразилецът трябва да се присъедини към състава на Нестор Ел Маестро тези дни.

Юга бе изгонен и Корона се възползва

⚽️ Стартов състав

Posted by CSKA Sofia FC on Saturday, January 20, 2024

Двата тима започнаха срещата в лежерно темпо като в първите минути така и не създадоха нещо интересно пред вратата на съперника. В 32-ата минута Корона Келце бе много близо до гол, но ударът на Дани Трехо срещна левия страничен стълб на вратата на Густаво Бусато. Само 5 минути по-късно Амос Юга от ЦСКА бе изгонен. Той получи втори жълт картон, след като се скара със съдията.

Малко след това Корона успя да поведе в резултата. След центриране от корнер, топката стигна до Пьотр Маларчик, който с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата преодоля Густаво Бусато.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: Разбрахте ли кой (не) командва парада в ЦСКА?

ЦСКА заигра в края, но така и не стигна до гол

Край на мача.

Втората част започна по кошмарен начин за ЦСКА. Още в 49-ата минута резервният вратар на „червените“ Димитър Евтимов препъна съперников футболист в наказателното си поле и съдията даде дузпа. Зад топката застана Адриан Далмау, който без проблем реализира втори гол за полския отбор.

Около час след началото на срещата ЦСКА можеше да върне едно попадение. Майкъл Естрада се освободи отлично от защитник на Корона в наказателното поле и стреля с левия крак, но над вратата. Малко преди края на редовното време „армейците“ стигнаха до ново добро положение, след като Линдсет стреля опасно, но стражът на Корона спаси. По този начин ЦСКА записа загуба в първата си контрола на турска земя.