Капитански гол върна ЦСКА на върха в Първа лига (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

3414

Отборът на ЦСКА успя да победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 като домакин в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът на "червените" Юрген Матей, който се разписа в 25-ата минута.

И ЦСКА, и Локомотив започнаха двубоя без основните си нападатели - Дюкенс Назон и Димитър Илиев. В 25-ата минута ЦСКА поведе в резултата. След центриране от корнер Тибо Вион намери Юрген Матей, който на няколко метра от вратата успя да вкара с крак.

Празник на "Армията": ЦСКА се върна на върха, феновете куфеят (ГАЛЕРИЯ)

Юрген Матей

В края на полувремето ЦСКА имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Енес Махмутович, но главният съдия Станимир Тренчев не видя основания за отсъждане на наказателен удар. През втората част ЦСКА продължи да доминира, но не успя да стигне до втори гол.

В 74-ата минута Махмутович задържа Димитър Илиев в наказателното поле, но и този път съдията Тренчев не даде сигнал за дузпа. До края гол на ЦСКА бе отменен заради засада, но тимът запази минималния си аванс и взе трите точки, които временно го върнаха на върха.

В класирането ЦСКА е лидер с 80 точки - с две пред втория Лудогорец, който в неделя гостува на ЦСКА 1948. До края на сезона остават два мача за "червените" - срещу ЦСКА 1948 и срещу Левски. Тимът се нуждае от две победи и грешка на Лудогорец в оставащите му три мача.

Невероятната атмосфера на "Армията" при победата на ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)